MPJ e Serbisë ka konfirmuar se dy shtetas serbë janë infektuar me Coronavirus në një anije në Japoni.

Dy shtetas të Serbisë, anëtarë të anijes “Diamond Princess”, janë testuar pozitiv për koronavirus, ka bërë të ditur Ministria e Jashtme serbe.MPJ serbe ka bërë të ditur se bëhet fjalë për S O 29 vjeç dhe M T 30 vjeç.

MPJ serbe është duke punuar në grumbullimin e informacioneve nga MPJ e Japonisë se ku do të bëhet trajtimi i tyre, raporton RTS, transmeton lajmi.net.

Ambasada e Serbisë në Japoni është në kontakt me ta dhe të gjithë anëtarët e anijes posedojnë numrat e telefonit të ambasadës në Japoni si dhe numrin e emergjencës që është në dispozicion 24 orë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Prezantoi dokumentin e falsifikuar, arrestohet në Aeroportin e Prishtinës

Një shtetas i huaj është arrestuar në Aeroportin e Prishtinës, pasi që…

SHBA, Franca dhe Britania i bëjnë thirrje Serbisë të bashkëpunojë plotësisht me gjykatën e Hagës

Përfaqësuesit e Shteteve të Bashkuara, Francës dhe Britanisë së Madhe sonte në…

Sela: Askush nuk e di çfarë po ndodh me Talat Xhaferin

Lideri i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela i pyetur në lidhje me…

​Vdesin babë e bir gjatë një përleshjeje në një familje në veri të Mitrovicës

Ballina Lajme Emisione Video Lajme Skema Programore Sport NA NDIQNI NË: ​Vdesin…

Gaiser parashikon tërmet politik

Gazetari Laris Gaiser që i publikoi në gazetën italiane “La Verita” provat…