MPJ e Serbisë ka konfirmuar se dy shtetas serbë janë infektuar me Coronavirus në një anije në Japoni.

Dy shtetas të Serbisë, anëtarë të anijes “Diamond Princess”, janë testuar pozitiv për koronavirus, ka bërë të ditur Ministria e Jashtme serbe.MPJ serbe ka bërë të ditur se bëhet fjalë për S O 29 vjeç dhe M T 30 vjeç.

MPJ serbe është duke punuar në grumbullimin e informacioneve nga MPJ e Japonisë se ku do të bëhet trajtimi i tyre, raporton RTS, transmeton lajmi.net.

Ambasada e Serbisë në Japoni është në kontakt me ta dhe të gjithë anëtarët e anijes posedojnë numrat e telefonit të ambasadës në Japoni si dhe numrin e emergjencës që është në dispozicion 24 orë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…