Kosova ka regjistruar sërish shifra minimale të infektimeve me Covid. Në 24 orët e fundit Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se nga 1.944 mostra të marra kanë rezultuar pozitiv si mbartës të virusit vetëm 2 persona.

Gjithashtu autoritetet shëndetësore bën të ditur se janë shëruar 3 qytetarë të tjerë, ndërsa numri i rasteve aktive ka shkuar në 98.

Fatmirësisht në 24 orët e fundit nuk ka patur humbje jete të shkaktuara prej koronavirusit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…