Dy gazetarë të agjencisë së lajmeve Reuters u plagosën dhe një shofer u vra pasi automjeti në të cilin ndodheshin u vu nën zjarr teksa po shkonte për në Severodonetsk, në Ukrainë.

Fotografi Alexander Ermochenko dhe kameramani Pavel Klimov po udhëtonin të premten me një makinë të siguruar nga forcat e mbështetura nga Rusia në pjesën e kontrolluar nga Rusia të rrugës midis Severodonetsk dhe qytetit Rubizhne, shkruan Aljazeera.

Ata u dërguan në një spital në Rubizhne, ku morën trajtimin fillestar, Ermochenko për një plagë të vogël me prerje dhe Klimov për një frakturë në krah.

Agjencia Reuters bëri të ditur se nuk mund të përcaktonte menjëherë identitetin e shoferit, i cili ishte caktuar nga separatistët për udhëtimin e raportimit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Avokati Raufi i përgjigjet Bujar Osmanit: “Ti nuk merr vesh as në mjekësi, mos u përziej në drejtësi!”

Avokati i Tomor Morinës, Naser Raufi i është përgjigjur Bujar Osmanit i…

Rëndohet situata në Britani, 873 të vdekur nga koronavirusi për 24 orë

Numri ditor i viktimave të koronavirusit në Britaninë e Madhe ka shënuar…

Një ushtar i cili kishte shërbyer në Kosovë, gjendet i vdekur në mënyrë misterioze

Një trup i pajetë i gjetur të dielën në lindje të Belgjikës…

Fati i PSP-Së: Raundi i tretë pa marrëveshje

Ende nuk ka një marrëveshje mes shumicës dhe opozitës për Ligjin për…

Vrasja në Podujevë: Viktima dhe vrasësi ishin baxhanakë (VIDEO)

Nga vrasja e sotme në malet e fshatit Pakashticë të Podujevës, Klan…