Hoxhë Nazim Ramadani ka bërë të ditur se dy shtetase franceze janë konvertuar në fenë islame sot në xhaminë e fshatit Strellc i Epërm në Deçan.

Ramadani me anë të një postimi në rrjetin social Facebook ka shkruar se kjo ishte mjaft emocionuese.

“Sot në xhamin tonë në fshatin Strellc i Epërm-Deçan pas namazit të drekës me dëshirë dhe vullnet pranuan Islamin dy motra franceze”.

“Coralie e cila mori emrin Merjem, si dhe motra e saj Amelie e cila mori emrin Sara. I njoftova me islamin po thujase 2 orë, Elhamdulilah, ishte mjaft emocionuese”, ka shkruar Ramadani.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…