Dy aeroplanë luftarakë të Forcave Ajrore Indiane janë rrëzuar në një përplasje të dukshme në ajër.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, incidenti ka ndodhur gjatë stërvitjeve rreth 300 kilometra në jug të kryeqytetit Nju Delhi, ka thënë policia në vendin e rrëzimit.

Siç kanë raportuar mediat, deri më tani njëri pilot është gjetur i vdekur.

“Aeroplani tjetër ka të ngjarë të ketë rënë më larg nga vendi dhe ne kemi dërguar ekipe për ta lokalizuar atë”.

Përplasja është më e fundit në një varg aksidentesh aviacioni që përfshijnë flotën ajrore ushtarake të Indisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Irani fillon pasurimin e uraniumit

Kryetari i parlamentit të Iranit tha se vendi filloi të premten pasurimin…

Njerëzit u urdhëruan të lëviznin në ndonjë vend të sigurt pasi tërmeti goditi Kretën

Njerëzve në zonat bregdetare të Kretës iu tha që të lëviznin në…

Osmani e përgëzon Abdixhikun për rolin konstruktiv të LDK-së

“Me Abdixhiku u pajtuam që të vazhdojnë diskutimet për temat që kërkojnë…

Zelensky: Rusia lëshon raketa për shkak se s’ka sukses në tokë

Rusia po gjuan raketa me rreze të gjatë mbi infrastrukturën civile dhe…

Qeveria e re e Malit të Zi/ Dritan Abazoviç: Nuk jam as serb, as malazez

Kreu i koalicionit “E bardha në të zezë”, Dritan Abazoviç deklaroi në…