Autoritetet gjermane njoftuan se një përplasje e vogël ka ndodhur mes dy aeroplanëve të udhëtarëve në pistën e Aeroportit të Frankfurtit. Për fat të mirë, askush nuk është lënduar në këtë aksident.

Në njoftim thuhet se një aeroplan i kompanisë “Korean Air” është ndeshur me një aeroplan të kompanisë “Air Namibia” të shtunën në mbrëmje pak minuta pasi janë lëshuar në tokë.

Byroja Federale për hetimin e Aksidenteve Ajrore njoftoi të dielën se asnjë person nuk është lënduar dhe se nuk dihet ende saktësisht çfarë dëmi u është shkaktuar aeroplanëve nga kjo përplasje. Autoritetet janë duke punuar për zbulimin e shkaktarit të aksidentit.

Agjencia koreane e lajmeve, Yonhap, raportoi se udhëtarët e aeroplanit të kompanisë “Korean Air” nuk janë lënduar, sepse aeroplani tjetër ishte duke lëvizur me shpejtësi të vogël.

Kjo agjenci raportoi se në këtë aksident janë dëmtuar krahët e aeroplanëve, shkruan “Associated Press”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Sveçla pas operacionit “Emigranti”: Shteti ynë është i determinuar për ndalimin e krimit

Ministri i Punëve të Brendshme Xhelal Sveçla, ka bërë të ditur se…

Parlamenti rus thërret mbledhje të jashtëzakonshme

Këshilli organizativ i parlamentit rus do të mblidhet të hënën për të…

Filipçe qetëson: Për momentin, nuk planifikohen restrikcione!

“Në këtë situatë dhe gjatë periudhës që vijon nuk planifikojmë asnjëlloj restrikcioni…

Biden dhe Johnson përshëndetin marrëveshjen e arritur mes Turqisë dhe dy vendeve nordike

Vendet perëndimore kanë mirëpritur lajmin, se Turqia ka hequr bllokadën për anëtarësimin…

79 raste të reja me Covid-19 dhe 2 të vdekur në 24 orët e fundit

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar 79 raste…