Autoritetet gjermane njoftuan se një përplasje e vogël ka ndodhur mes dy aeroplanëve të udhëtarëve në pistën e Aeroportit të Frankfurtit. Për fat të mirë, askush nuk është lënduar në këtë aksident.

Në njoftim thuhet se një aeroplan i kompanisë “Korean Air” është ndeshur me një aeroplan të kompanisë “Air Namibia” të shtunën në mbrëmje pak minuta pasi janë lëshuar në tokë.

Byroja Federale për hetimin e Aksidenteve Ajrore njoftoi të dielën se asnjë person nuk është lënduar dhe se nuk dihet ende saktësisht çfarë dëmi u është shkaktuar aeroplanëve nga kjo përplasje. Autoritetet janë duke punuar për zbulimin e shkaktarit të aksidentit.

Agjencia koreane e lajmeve, Yonhap, raportoi se udhëtarët e aeroplanit të kompanisë “Korean Air” nuk janë lënduar, sepse aeroplani tjetër ishte duke lëvizur me shpejtësi të vogël.

Kjo agjenci raportoi se në këtë aksident janë dëmtuar krahët e aeroplanëve, shkruan “Associated Press”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…