Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres, u prit sot në një takim nga ministri i jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov.

Duke folur në fillim të bisedimeve me ministrin e Jashtëm rus Sergei Lavrov, Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres thekson nevojën për të bërë gjithçka që është e mundur për t’i dhënë fund luftës në Ukrainë.

Guterres, i cili gjithashtu do të takohet me presidentin Vladimir Putin sot, thotë se dëshiron të ndihmojë në krijimin e kushteve për dialog, një armëpushim dhe në fund, paqe.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Korea e Veriut dhe e Jugut rivendosin kanalet e komunikimit

Udhëheqësit e Koresë së Veriut dhe të Jugut rivendosën kanalet e pezulluara…

Suedia dëbon 3 diplomatë rusë

Suedia ka njoftuar se do të dëbojë tre diplomatë rusë për të…

74 raste të mosrespektimit të orës policore

Prej mbrëmjes së djeshme në vendin tonë filloi kufizimi i lëvizjes prej…

Gjuajtje me armë në Shkup, dy të plagosur

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se pasditen e sotme janë plagosur…

Shënohet viktima e tretë në Itali nga koronavirusi, mbi 150 të prekur

Shënohet viktima e tretë në Itali nga koronavirusi. Viktima e tretë është…