Një dron kamikaz i ushtrisë ukrainase kishte për cak rafinerinë ruse në Novosahtinsk në Rostovoskoj të Rusisë – duke shkaktuar një zjarr të madh.

Në videon amatore që është shfaqur në rrjetet sociale, shihet droni duke fluturuar mbi rafineri, e më pas bie mbi të.

Deri më tani nuk është raportuar për çfarë lloj droni bëhet fjalë, por gjykuar nga pamjet është një fluturake pa pilot prodhim ukrainas i njohur si PD-1 apo PD-2.

Ajo çfarë është interesant se rafineria e sulmuar, gjendet vetëm 150 kilometra larg vijës ku po zhvillohen luftime të ashpra mes ukrainasve dhe rusëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

“Çmenden grekët”, dy të rinjtë shqiptarë publikojnë VIDEON ku vënë në rresht USHTARËT grekë

Një video po qarkullon në rrjetet sociale, ku duket se shqiptarët u…

152 raste të reja me COVID-19 dhe dy viktima në 24 orët e fundit

152 (9%) raste të reja me virus korona kanë rezultuar nga 1630…

Në Bruksel nis takimi trepalësh në kuadër të dialogut teknik Kosovë-Serbi

Delegacioni i Kosovës i udhëhequr nga Besnik Bislimi ai serb i drejtuar…

Pres konferencë e kryeministrit Zaev dhe ndihmës sekretarit shtetëror të SHBA-së, Riker

Transmetim i drejtpërdrejtë i pres konferencës së përbashkët të kryeministrit Zoran Zaev…