Komuna e Çairit gjatë këtyre viteve që po drejtohet nga Visar Ganiu si duket po lenë ”gjurmë” të thella në aspektin e infrastrukturës dhe realizimit të premtimeve të ”Kontratës” së tij të premtuar në kampanjë për zgjedhjet lokalet. Edhe pse po duket punë e vogël në sytë e shumë qytetarëve megjithatë nga komuna e Çairit e konsiderojnë projekt të madh rrethrrotullimet në këtë komunë. Qytetarët po përkujtojnë Ganiun se pati premtuar vendosjen e 15 rrethorrotullime, por deri tash në bashkëpunim me Qytetin Shkupin ka vendosur vetëm një, ndërsa i dyti afër Poliklinikës së Çairit, punimet janë në ndërtim e sipër. Qytetarët e BDI-së së Çairit po ndjehen sikur të jenë në ”qiellin e shtatë” për rrethrrotullimin afër çerdhes “Fidani” projekt ky që po llogaritet vetanak i Komunës. Vetëm kjo Komunë shqiptare bënë kaq propagand për një rrethrrotullim që dikujt i vjen turp bile të e përmend.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…