Një foshnjë është rrëmbyer në Qendrën Tregtare të qytetit të Shkupit, raporton “A1on”. Ngjarja ka ndodhur mëngjesin e sotëm, rreth orës 11:00. Foshnja i është marrë nënës, e cila po qëndronte përballë një marketi në qendër. Rrëmbimi është denoncuar në polici, konfirmon MPB. Sipas informacioneve të “A1on”, është rishikuar menjëherë video-inçizimi, pas së cilës është përcaktuar edhe identiteti i gruas që ka rrëmbyer fëmijën. Ajo u gjet në Gjorçe Petrov.

“Fëmija dhe S.S. (gruaja që e ka rrëmbyer) janë gjetur në territorin e Gjorçe Petrovit dhe S.S. është ndaluar në komisariat. “Menjëherë pas marrjes së kallëzimit janë ndërmarrë masat dhe aktivitetet e duhura nga punonjësit e policisë dhe është njoftuar prokurori publik”, thonë nga MPB për “A1on”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Aktakuzë kundër Stevço Jakimovskit dhe 10 personave tjerë

Pas procedurës gjithëpërfshirëse hetimore, Prokurori publik kompetent për ndjekje të krimit të…

Biden do të shkojë në samitin e NATO-s në Spanjë pas takimeve të G7-ës

Presidenti i ShBA-së, Joe Biden, është planifikuar të udhëtojë në Spanjë të…

Policia e Shkupit fton në bisedë informative një nga organizatorët e Protestës për drejtësi

Deri tani së paku një nga organizatorët e Protestës për Liri dhe…

Rrahmani i VV-së për Abdixhikun: Tha dhjetë ditë fushatë, a atë e ka filluar qe dy muaj

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Eman Rrahmani, ka komentuar lidhur me ofertën e…

Arabia Saudite rihap xhaminë e shenjtë të Medinës

Arabia Saudite njoftoi se sot do të rihapë gradualisht xhaminë e profetit…