Një 29 dhe 24-vjeçar nga Shqipëria janë arrestuar nga policia e Maqedonisë së Veriut, për shkak se në kufirin “Qafë Thanë” kanë dorëzuar të dhëna të pasakta.

Krahas kësaj, ata kishin sulmuar fizikisht policët në kufi.

“Më 09.04.21 në ora 13:15 në Kalimin Kufitar “Qafë Thanë” policia ka arrestuar H.B.(29) dhe G.B.(24), të dy nga Shqipëria, sepse gjatë kontrollit kufitar G.B. ka dorëzuar të dhëna të pasakta për qëllimin e udhëtimit dhe qëndrimit në shtet, kurse më pas të dy të denoncuarit janë sjellë në mënyrë agresive dhe fizikisht kanë sulmuar policët. Personat pas udhëzimeve të gjykatësit të Gjykatës Themelore Strugë janë dërguar te Gjykata për procedurë të mëtutjeshme”, njoftojnë nga MPB-ja, përcjell TV21.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…