Rrugët e “kryeqendrës” së futbollit kanë shumë pak gjurmë të “Kupës së Botës”.

Fundi i Kupës së Botës ka lënë boshllëk në rrugët e Dohas. Kryeqendra e futbollit është boshatisur pas largimit të tifozëve të futbollit dhe turistët që kishin mbërritur në 28 ditët e fundit për shkak të turneut madhor. Ekipet janë larguar të gjithë dhe bashkë me to edhe rrëmuja, madje edhe zbukurimet që kishin lidhje direkt me “Katar 2022” kanë nisur të hiqen.

Varkat e bukura prej druri të rreshtuara kanë ngritur spirancën dhe janë larguar nga zona piktoreske. Këta tifozë të Argjentinës pranuar se pamja e re është një contrast i fortë me atë që ndodhi pak orë më parë gjatë festimeve të titullit Kampion. Shumë pak turistë gjenden edhe në zonën e tregut, por shumë larg turmave që mbushnin rrugët për të festuar fitoren e Kupës së Botës gjatë gjithë turneut.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Borell të hënën viziton Shkupin

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, zëvendëspresidenti…

Prokuroria publike po kryen hetime për vrasjen në Strugë

Trupi i gruas së ndjerë nga Struga, të cilën mbrëmë me thikë…

UNMIK-u mirëpret vendimin për heqjen e barrikadave, kërkon rifillimin e dialogut Kosovë-Serbi

Mbrëmë vonë, presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, prit në takim përfaqësuesit e…

Der Leyen e Borrell shkojnë të premten në Kiev, takohen me Zelenskyn

Shefja e Komisionit Evropian, Ursula voon de Leyen dhe Përfaqësuesi i Lartë…

Numri i të vdekurve nga sulmi ajror në bazën ushtarake në Lviv arrin në 35

Numri i personave të vrarë në sulmin ajror në bazën ushtarake në…