Oficerët doganorë të asistuar nga Policia e Kosovës sot në orët e para të mëngjesit kanë realizuar kontrolle në tri lokacione në veri të vendit.

Ky operacion ka filluar në orët e para të mëngjesit ku qëllimi ishte të kontrollohen bizneset të cilat operojnë në rajonin e Zubin Potokut, respektivisht dy lokacione në fshatin Zupce dhe një tjetër në fshatin Uglar.

Operacioni ka pasur qëllim kontrollin e bizneseve pë shmangje të tatimit si dhe veprimtari ilegale të kontrabandimit të mallrave.

Dogana në njoftim ka thënë se ky operacion ka rrjedhur pa asnjë incident.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Merkel dhe Putin diskutojnë për tensionet në Ukrainë

Kancelarja gjermane, Angela Merkel dhe presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, gjatë një…

Projektligji për asistencën dhe buxhetin në pritje të firmës së Trump

Presidenti amerikan Donald Trump po e kalon fundjavën e festës në pronën…

MPJ e Maqedonisë thotë se s’kanë informacione/ Rusia pohon se 79 mercenarë nga Maqedonia luftojnë në Ukrainë

Rusia publikoi statistikë të re për pjesëmarrje të, siç i quan, mercenarëve…

FBI ka sekuestruar dokumente ‘tepër sekrete’ nga shtëpia e Trump

FBI gjeti dokumente që u etiketuan si “tepër sekrete” nga shtëpia e…

26 raste të reja me koronavirus, shërohen edhe tre pacientë

Ministria e Shëndetësisë njofton  prej 330 testeve të realizuara gjatë 24 orëve…