Sot, njeriu i parë i SNSD-së, Milorad Dodik, vlerësoi lëvizjet e turpshme kur shkoi në Hagë për të dëshmuar në favor i kriminelëve të luftës, Radovan Karaxhiq dhe Ratko Mlladiq.

Anëtari i presidencën serbe të Bosnje-Hercegovinës doli jashtë kontrollit teksa mbajti një fjalim në Kuvendin e Republikës Serbe, kur u akuzua djali i tij për biznese të ndyra.

“Çfarë i bëre djalit tim? Po djali im, po djali im? Turp për ty”, tha Dodik, duke goditur mikrofonin.

Ai më pas foli për dëshminë në Hagë në mbrojtje të Karaxhiqit dhe Mlladiqit.

“Unë jam mirë me kokën time. E ku ishe ti? As nuk të lejohej të shikoje atë që thashë atje në televizion” pyeti ai teksa e quajti deputetin Nebojsha Vukanoviq një “budalla”. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…