Në rrjetet sociale qarkullon një thirrje për protest që do të organizohet ditën e nesërme (E mërkurë) në ora 12:00 para Gjykatës Themelore të Tetovës për spitalin modular që u djeg në Tetovë ku mbetën të vdekur 14 persona.

Kjo protestë vjen pas storjes së publikuar nga IRL me titullin ”Vrasje në Tetovë” ku shihen shumë parregullsi në procesin e marrjes së tenderit për ndërtimin e ktij spitali modular, parregullsi në instalimin e energjisë elektrike, paregullsi në materialet e përdorura për ndërtimin e këtij spitali modular si dhe shumë dyshime tjera.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Kërkonin ndihmë e para për shërim, Policia në kërkim të dy të dyshuarve për mashtrim

Policia e Kosovës ka identifikuar dy persona të dyshuar për raste të…

Sveçla: Veriu i Kosovës do të çlirohet nga tutela e kriminelëve |Video

Në një intervistë për edicionin qendror të lajmeve në RTK, ministri i…

Vetëm një gabim “na ndan nga apokalipsi”, paralajmëron Guterres

Njerëzimi “po luan me një armë të mbushur”, ka paralajmëruar Sekretari i…

Sela kërkon debat me Zaevin: Nëse Gruevski kishte arsye të më vriste, t’i çfarë arsye kishe për thikën pas shpine

Kryetari i ASH-se, Ziadin Sela, ka kerkuar debat me kryeministrin Zoran Zaev.…

SHBA, shkon në mbi 556 mijë numri i viktimave nga COVID-19

Numri i personave të vdekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) në SHBA…