Uebsajtet e Kremlinit në Rusi po përballen me sulme kibernetike të paprecedenta, ka raportuar agjencia e lajmeve TASS.

Kompanitë shtetërore janë vënë në shënjestër së fundmi.

Huadhënësi më i madh rus Sberbank dhe kompania e saj kryesore Aeroflot janë ndër ato që kanë parë ndërprerje ose probleme aksesi në javët e fundit.

Qeveria ruse ka propozuar një sërë masash të reja për të mbështetur sektorin kombëtar të IT dhe firmat e teknologjisë në një përpjekje për t’u përshtatur me kushtet e reja.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

36 raste të reja në Maqedoni, tre të vdekur

Prej gjithsej 437 testimeve të kryera gjatë 24 orëve të fundit, janë…

Plagosje me armë në Llojan të Kumanovës

Përmes një njoftimi Policia raporton se dje në Llojan të Kumanovës, një…

Ja arsyeja pse Aeroporti i Kuksit e mbanë emrin “Zayed”?

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, gjatë fjalës së tij në ceremoninë e…

Hakerohet platforma sociale e Trump/ Të ‘vërtetën’ e Trump e hakeroi faqja “Anynomyous”

Platforma e mediave sociale të shpallur nga Donald Trump i titulluar “E…

Pasaportat e falsifikuara të kriminelëve, Ambasada e SHBA-së: Bashkëpunojmë me institucionet

Ambasada Amerikane në Maqedoninë e Veriut bashkëpunon me Ministrinë e Brendshme dhe…