Distria Krasniqi është tashmë xhudistja më e mirë në botë për kategorinë deri në 52 kilogramë.

Kështu tregon renditja më e re e Federatës Ndërkombëtare të Xhudos, sipas së cilës xhudistja kosovare ka mbledhur 7 mijë 275 pikë duke lënë prapa xhudisten britanike, Chelsie Giles, e cila ka marrë 7 mijë e 10 pikë dhe japonezen Uta Abe, e cila i ka 6 mijë e 800 pikë.

Krasniqi është medaliste Olimpikë nga Lojërat Olimpike “Tokio 2020”, por ka edhe një numër të madh medaljesh evropiane e botërore në emrin e saj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Fiton Roma e Manchesteri, zhgënjen Arsenali

Janë përmbyllur takimet e para të Europa League ku kanë fituar Roma,…

Champions e Europa League, Superkupa e Evropës dhe Botërori i Klubeve, në duart e anglezëve

Champions e Europa League, Superkupa e Evropës dhe Botërori i Klubeve, në…

Kosovë – Greqi: Vlera e dy skuadrave para përballjes në “Fadil Vokrri” – diferencë e ngushtë

Kosova do të zhvillojë takimin e dytë në Ligën e Kombeve, pas…

Manchester City e mund me përmbysje Real Madridin

Manchester City e ka mundur me përmbysje 2:1 Real Madridin në ndeshjen…

Vazhdon kaosi te Juventusi: Në hetim 25 lojtarë – në mesin e tyre edhe Cristiano Ronaldo

Juventusit iu hoqën 15 pikë me vendim gjykate javën e kaluar për…