Distria Krasniqi ka kaluar në gjysmëfinale të Kampionatit Botëror në xhudo, pasi në çerekfinale ajo mposhti xhudisten monogleze, Khorlooodoi Bishrelt.

Krasniqi garën e çerekfinales e triumfoi me waza-ari në kategorinë deri në 52 kilogramë.

Kujtojmë se çerekfinalen, ajo e arriti pasi mundi me IPPON xhudisten italiane, Giuffrida Odetta, e cila mori tri penalizime që i kushtuan me eliminim.

Distria Krasniqi, në këtë kampionat po udhëhiqet nga Majlinda Kelmendi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Joshua zbulon se çfarë i pëshpëriti në vesh Ruizit në ring

Anthony Joshua ka treguar se i kishte thënë Andy Ruizit të mos…

Kosovare Asllani përshëndet nga Tokio me flamurin e Kosovës

Kosovare Asllani ka publikuar një foto në Facebook, ku shihet tek bënë…

Kosova e siguron medaljen e parë, e argjendta mund të bëhet e artë

Kosova ka arritur të sigurojë tashmë një medalje në Lojërat Olimpike “Tokyo…

90 vjet anëtare e FIFA, urimi i Infantino për FSHF

90 vjet më parë, Federata Shqiptare e Futbollit u pranua si anëtare…

“Jam tifoz i Brojës dhe Muriqit”/ Bëri shqiponjën para serbëve, djaloshi nga Katari rrëfen lidhjen me shqiptarët: Me keni bërë të ndihem si në shtëpi

Pamjet e djaloshit që bënte shqiponjën me dy krerë përpara lojtarëve serb…