Politikani i njohur britanik, ish-deputeti dhe kreu i partisë “Brexit”, Nigel Farage thotë se Bashkimi Europian nuk do të ekzistojë në 10 vitet e ardhshme.

Në një intervistë për “Fox Business”, Farage tha se Britania e Madhe po shijon lirinë dhe një shpërthim të madh ekonomik pas largimit nga BE, dhe paralajmëroi se shtete të tjera do të ndjekin këtë rrugë.

“Jemi jashtë, jemi të lirë. Nuk mendoj se marrëveshja ishte më e mira, por është shumë më mirë nga çfarë kishim më parë. Tashmë ka një aprovim prej 70% ndaj Brexit, dhe BE-ja po e shef këtë gjë”, u shpreh ai.

“Tani ata e shikojnë se sa mirë është Britania. Unë besoj se projekti europian është një projekt globalist që nuk do të ekzistojë në 10 vitet e ardhshme”, deklaroi Farage.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…