Kryetari i sapo zgjedhur i Kumanovës, Maksim Dimitrievski në TV24 deklaroi se LSDM u shmang nga idologjia dhe tani pjesa më e madhe e udhëheqësisë së LSDM-së asnjëherë nuk i kanë qenë pjesë e partisë.

“Fondin shëndetësor e udhëhiqnin persona të cilët nuk janë LSDM, Mila Carovska dhe Venko Filipçe duhet të jenë e kaluara e partisë”, tha Dimitrievski.

Ai shtoi se humbje përveç kandidatëve për kryetar komune kanë pasur edhe politikat që u zbatuan në nivel qendror.

“Në Kumanovë ishte ndryshe. Deklaroj se asnjë interes partiak nuk mund të jetë para interesave nacionale. Nga LSDM shumë miq më uruan, por për fat të keq, Zaev ende nuk më ka thirrë”, tha Dimitrievski.

Dimitrievski u shpreh i dëshpëruar nga deklarata e Zaevit ku thotë se janë bashkuar viktimat me dhunuesit.

“Unë në asnjë rast nuk u bashkova me VMRO-DPMNE-në edhe pse kisha mbështetjen e tyre në rreth të parë dhe rreth të dytë. Unë pak më ndryshe do ta vendos pyetjen, a më iku mua Gruevski nga Maqedonia? Për këtë Zaev duhet të jep sqarim”, tha Dimitrievski.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…