Kondova para 2 viteve ishte e rrezikuar nga një zjarr masiv i cili përfshiu malin e fshatit por u rrezikuan edhe shtëpitë e banorëve.

Andaj ata ndjenjë frikë të madhe dhe apelojnë te organet kompentente sa me shpejtë të merren masa që të mos përhapet zjarri edhe më shumë.

Kjo fotografi është bërë para pak çastesh ku shihet se zjarri veq se ka kapluar një pjesë të madhe dhe ende nuk është shuar plotësisht./TS/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…