Delegacioni i Kosovës dhe ai i Serbisë pritet që të zhvillojnë takime më 7 dhe 8 shtator në Bruksel.

Kjo është konfirmuar për Kosovo-online nga burime diplomatike në Bruksel. Agjenda nuk është bërë e ditur, pasi që është thënë se ende nuk janë caktuar temat.

Ky takim pritet që të mbahet në nivel të drejtuesve të ekipeve negociatore – Besnik Bislimi nga Kosova dhe Petar Petkoviq nga Serbia.

Të enjten ka qenë Përfaqësuesi i BE-së për Dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak që ka njoftuar se ka folur me të dyja palët, lidhur me përgatitjet për raundin tjetër të dialogut.

Lajçak pa specifikuar datë ka thënë se ky takim do të mbahet në fillim të shtatorit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…