Kryetari i bashkisë, Vitali Klitschko, thotë se 35 persona u plagosën në përleshjet gjatë natës në Kiev.

Ai ka bërë të ditur se në mesin e të lënduarve janë dy fëmijë.

Nuk është ende e qartë nëse i referohej vetëm civilëve, raporton bbc.

Ish-kampioni i botës në boks shtoi se aktualisht nuk ka prani të madhe ushtarake ruse në Kiev, por tha se grupet diversante ruse ishin aktive.

Ndryshe, mediat vendore kanë raportuar se edhe për dëme materiale të ndërtesave dhe pronave private.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Rusia po sulmon përgjatë një fronti prej 480 km

Shtabi i Përgjithshëm i Ukrainës thotë se ushtria ruse po sulmon përgjatë…

Disa raste të PSP-së do të nisin nga e para

Pasi disa raste të PSP-së, pas disa vitesh gjykim, do të fillojnë…

Kriza e energjisë, Rama shpall emergjencën: Planin do ta bëjmë publik nesër

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar sot se plani për përballimin e krizës…

Taravari: Ka pakënaqësi brenda BDI-së, Grupi i Zjarrit ishte lojë e brendshme

I pyetur në ClickPlus në TV21 nëse ka mundësi që deputetë të…

Haxhiu: Njohja e statusit dhe kompensimi i ish të dënuarve dhe të përndjekurve politik është obligim ligjor

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu së bashku me zv. Sekretarin e Përgjithshëm,…