Dhjetëra kontejnerë transporti kanë “fluturuar” kur një tren mallrash doli nga shinat në perëndim të Viktorias, duke mbyllur korridorin hekurudhor për në Adelaide.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, treni doli nga shinat pranë Inverleigh përgjatë autostradës Hamilton jashtë Geelong rreth orës 5:30 të mëngjesit të së hënës.

Në një deklaratë, autoritetet kanë thënë se nuk kishte lëndime në ekuipazhin e trenit dhe nuk kishte kontejnerë mallrash të rrezikshëm të prekur nga incidenti.

Korporata tha se korridori hekurudhor Melburn-Adelaide është mbyllur si rezultat dhe klientët e prekur janë njoftuar.

Pamjet nga vendi i ngjarjes tregojnë kontejnerët e grumbulluar njëri mbi tjetrin dhe ujin poshtë tyre dhe gjurmët.

Policia e Viktorias tha se oficerët u thirrën në vend të hënën në mëngjes për të siguruar kontrollin e trafikut, por ata nuk ishin më të nevojshëm.

Ndërsa autoritetet e Ndihmës së Shpejtë kanë bëtë të ditur se nuk kishte të lënduar dhe ata nuk ishin të detyruar të shkonin në vendngjarje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Donetsku është ende ‘epiqendra’ e luftimeve në luftën në Ukrainë, thotë Kievi

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka thënë se rajoni i Donetskut në lindje…

Borrell në Shkup: Pushtimi i Ukrainës, “sulm barbar i Putinit”

Përfaqësuesi i Lartë për Politikë të Jashtme dhe Siguri i Bashkimit Evropian,…

Apasiev:Unë isha i 58 listë të nënshkrimeve Rexhepi gënjen

Rrëmbimi i kopukut Kastriotit GËNJEN qorrazi se nuk e dinte se në…

Ish-ambasadori amerikan në Serbi, Kirby: Njohja e Kosovës nga Serbia dhe anëtarësimi në BE shkojnë paralelisht

Ish-ambasadori amerikan në Serbi, Michael Kirby vlerësoi se marrëveshja për targat, të…

Lufta ndaj pandemisë Covid-19, mbi 2.54 miliardë vaksina janë administruar në mbarë botën

Mbi 2.54 miliardë doza të vaksinave kundër COVID-19 janë administruar deri tani…