Prokuroria ka dal me të dhëna të reaj lidhur me incidentin afër sheshit Skënderbej, ku ishte përfshirë edhe Bisnesmeni Koka.

“Më 6 korrik, kur turma e pjesëmarrësve në një tubim publik iu afrua sheshit Skënderbej në Shkup, i dyshuari ishte pjesë e një grupi qytetarësh në shesh, të cilët u grindën dhe i hodhën sende njëri-tjetrit me pjesëmarrësit e protestës.

Në atë moment i dyshuari ka nxjerrë një pistoletë për sinjalizim të markës “EKOL Aras Magnum” dhe ka shtënë një plumb në ajër.

Me ekspertizë është konstatuar se bëhet fjalë për armë në të cilën pjesa e brendshme e tytës është bërë me pengesë që e bën të pamundur shkrepjen e predhës nga municioni i armës së zjarrit, pra arma nuk është armë zjarri”, thuhet në njoftim.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Rama publikon grafikun e vaksinimit/ Shqipëria, e para mes 10 vendeve të rajonit

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një grafik me të dhënat e vaksinimit…

Mes mosmarrëveshjeve, diplomatët amerikanë, kinezë dhe rusë bëjnë thirrje për bashkëpunim

Kryediplomatët e Shteteve të Bashkuara, Kinës dhe Rusisë bënë thirrje të premten…

Katër viktima nga Kovid-19 dhe 19 raste të reja

Gjatë 24 orëve të fundit në vendin tonë janë regjistruar katër viktima…

Inspektorët largohen nga zyrat e “Besa Trans-Shkup”

Inspektorati Shtetëror për Transport është larguar nga zyrat e zyrat e kompanisë…

Arrestohen tre persona për vrasjen në Gllogjan

Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona lidhur me vrasjen e trefishtë…