Shtypja ndaj Kryetarit të Komunës së Gostivarit demonstrohet në të gjitha mënyrat nga ana e partive në pushtet, përpos ndodhive të fundit që ju dhanë dhe ju ri-morrën sërish kompetencat e arsimit nga ana e Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës dhe nga të gjitha anët nuk kanë të ndalur obstrukcionet ndaj të parit të Gostivarit.

Redaksia InfoMgazin nga burime të afërta me kryetarin e komunës Gostivarit mëson se ditën e shtunë 02.03.2019 në ora 14:00 në banesën e tij në Shkup ka pas tentim për demolim të banesës nga ana e autorëve ende të panjohur.

InfoMagazin ka siguruar fotografi nga dëmtimi i derës së hyrjes të banesës së Arben Taravarit e cila shihet qartë që demolimi ka qenë dhe i qëllimshëm.

Autorët siç duket në një moment të caktuar nuk kanë mundur të kryejn “mision” e tyre gjerë në fund dhe fatmirësisht për Taravarin nga ana tjetër nuk kanë mundur të kryejn vjedhje apo dëmtim të gjësendeve në banesen e tij.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Muhamedi: Bombat, me rëndësi për rastin “Monstra”, “Lagja e Trimave” dhe “Harun Aliu”

Analisiti Nijazi Muhamedi në një deklaratë për Alsat, tha se bisedat e…

Grupi i Kumanovës ngre në këmbë MPB-në e Maqedonisë së Veriut

Pjesëtarët e “Grupit të Kumanovës” të cilët janë të dënuar për ngjarjet…

Ekskluzive: Paraqiten rezultatet e hetimeve ndërkombëtare për rastin te Liqeni i Smilkovës

Momente të reja janë paraqitur në hetimet e pavarura ku janë kyçur…

Nëna e El Chekës: Më therrën me thikë dhe grisën foton e Almirit (VIDEO)

Para fillimit te protestave kunder BDI-se ne Shkup, ka ndodhur disa incidente…

Afrim Gashi: Do të angazhohemi për rroga më të larta në arsim dhe pushim pranveror për nxënësit

Kryetari i AlternAtivA-s, Afrim Gashi, fushatën parazgjedhore për zgjedhjet e 15 korrikut…