Përmbytjet masive në Skënderaj shkaktuan dëme të mëdha, duke dëmtuar rrugë, banesa e biznese, si dhe automjete të shumta të cilat vërshimi i ujit i mori me vete. Në Skënderaj është shpallur gjendja e jashtëzakonshme, edhe pse autoritetet përpiqen të qetësojnë popullatën me pohimet se situata është nën kontroll.

Partia Fjala-Skenderaj thotë se me keqardhje po ndjekin ngjarjet dhe se ndajnë dhimbjen me secilin qytearë/e të cilët janë prekur nga vërshimet.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Arrestohen dy tetovarë, dyshohet se kanë qenë të përfshirë në mashtrime

Nëpunës policorë të SPB Tetovë dje i kanë privuar nga liria B.M.…

Beqa (PDK): Kryesuesi i Komisionit të Jurisprudencës mban tetë pozita

Ministrja e Drejësisë Albulena Haxhiu, para deputetëve të Kuvendit të Kosovës i…

Ukraina thotë se rreth 70 për qind e sulmeve ruse janë në objekte civile

Zëdhënësi i ministrisë së Mbrojtjes të Ukrainës, Oleksandr Motuzyanyk, thotë se deri…

Koronavirusi përhapet nëpër burgjet në SHBA

Koronavirusi e rrezikon sistemin e burgjeve  në SHBA,  ndërsa në disa burgje…

Forcat ukrainase hedhin në ajër një urë për të penguar përparimin e forcave ruse në Luhansk

Ushtarët ukrainas po vazhdojnë aksionet e tyre kundër sulmuese ndaj forcave ruse.…