Zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme të Kinës Zhao Lijian ka bërë deklaratë shokuese, duke zbuluar, sipas tij edhe shkakun pse koronavirusi ka arritur në shtetin kinez, percjell Fakte.

Lijian ka shkruar në rrjetet sociale se ushtria amerikane ka sjellë koronavirusin në qytetin e Uahan.

“Në cfarë kohe është shfaqur pacienti zero në Amerikë? Sa njerëz janë infektuar? Cilat janë emrat e spitaleve? Mundet që ushtria amerikane e ka sjellë koronavirusin në Uahan. Ju lutemi, jinni më transparent. Bëjini publike të dhënat e juaja”, shkruan ai.

Mediat ndërkombëtare gjithsesi raportojnë se kemi të bëjmë me një teori konspirative, por që vjen nga një zë zyrtar kinez.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Ushtria e Azerbajxhanit kap 6 ushtarë armenë duke vendosur mina në rrugë në rajonin Kalbajar

Ministria e Mbrojtjes e Azerbajxhanit njoftoi kapjen e gjashtë ushtarëve armenë të…

Kosova e ekspozuar ndaj dezinformatave ruse dhe serbe – ekspertët e mediave thonë se kjo po ndodh për shkak të mungesës së edukimit medial

Nga Jehona Hulaj Që nga fillimi i agresionit rus në Ukrainë, ka pasur…

Zgjedhjet në Kosovë/ Ambasada amerikane thirrje qytetarëve për të votuar: Mos e humbisni rastin!

Këtë të diel në Kosovë po zhvillohen zgjedhjet lokale. Ambasada amerikane në…

Agim Ismailoviq: Do të qëndroj deri në fund këtu, nuk jam as Gruevski as Mijallkov që të arratisem

Agim Ismailoviq në fjalën e tij pas shqiptimit të vendimit tha se…

Dhjetra policë të plagosur/ Autoritetet gjermane bastisin strehën e famshme të të rinjve ‘libertarianë’ në Berlin

Policia e Berlinit shihej sot që mësynte në strehën e mbyllur me…