Një shpërthim në një depo të armëve ruse në Siberi ka lëndaur së paku katër vetë, dhe ka detyruar mijëra të tjerë që të evakuohen.

Autoritetet kanë evakuar rreth 3 mijë njerëz në një shkallë 20 kilometra afër zonës së shpërthimit. Në depon e armëve kanë qenë mijëra pajisje të artilerisë.

Achinsk, një qytet prej 110 mijë banorëve, po përgatitet për evakuim total.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Ukraina tema kryesore/ Putin dhe Biden do të diskutojnë javën e ardhshme

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden dhe homologu i tij rus,…

Vrasja në Batllavë: Prokuroria ndalon për 48 orë të dyshuarin

Personi i dyshuar për vrasjen në Batllavë është ndaluar në mbajtje për…

Voton Kurti: Kosova ka dëshmuar se është shtet demokratik

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka hedhur votën e tij. Kurti para…

Osmani: Njohja reciproke, qëllimi i vetëm për të cilin Kosova merr pjesë në dialogun me Serbinë

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka deklaruar se Kosova merr pjesë në…