Ministri i Punëve të Jashtme të Serbisë, Ivica Daçiq po qëndron për vizitë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ku do të takohet me Derek Chollet, këshilltar i lartë i Departamentit amerikan të Shtetit si dhe me Gabriel Escobar, të dërguarin special të Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor.

Sipas një njoftimi të zyrës së tij për media, gjatë qëndrimit në Amerikë, kryediplomati serb do të marrë pjesë në “Lutjet e Mëngjesit”.

Takimet e tij me Chollet dhe Escobar vijnë në kohën e intensifikimit të diskutimeve për krijimin e Asociacionit të komunave me shumicë serbe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Gjykimi ndaj Salih Mustafës fillon të mërkurën

Gjykimi ndaj ish-eprorit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës Salih Mustafës, do të…

Çfarë eksportoi dhe importoi Kosova më së shumti gjatë vitit 2022?

Instituti GAP i ka listuar top 10 kategoritë e produkteve më të…

Ekskluzive: Kjo është marrëveshja e koalicionit mes LDK-së dhe Listës Serbe (DOKUMENT)

Avdullah Hoti sot ka marrë besimin e 61 deputetëve për ta drejtuar…

Në Wuhan vetëm një person është infektuar me coronavirus gjatë 24 orëve të fundit

Në qytetin kinez Wuhan, gjatë 24 orëve të fundit është regjistruar vetëm…

Izraeli ka kryer krime ndaj palestinezëve

Human Rights Watch i bën thirrje Gjykatës Ndërkombëtare Penale të hetojë diskriminimin…