CNN ka shkarkuar tre punonjës që shkelën politikën e kompanisë duke ardhur në punë të pavaksinuar kundër Covid-19.

Jeff Zucker, presidenti i kompanisë mediatike, i pushoi punonjësit nga puna me një memo të dërguar të enjten që u kujtoi atyre se vaksinat ishin të detyrueshme nëse raportojnë në zyrë ose në terren ku bien në kontakt me punonjësit e tjerë.

“Më lejoni të jem i qartë – ne kemi tolerancë zero për këtë,” shkroi Zucker, kryetar i lajmeve dhe sporteve për WarnerMedia.

Drejtuesi i CNN tha se maskat do të kërkohen në zyrat e Atlantës, Uashingtonit dhe Los Angeles kur njerëzit nuk hanë, pinë ose në një hapësirë të mbyllur private. Edhe në zyrat ku vendosja e maskave nuk është e detyruar, njerëzit duhet të bëjnë atë që ndihen rehat për ta “pa frikë nga hakmarrja ose gjykimi nga kolegët”, tha ai.

Memo e CNN tha gjithashtu se një kthim i planifikuar i kompanisë në zyrë në 7 shtator do të shtyhet deri të paktën në fillim të mesit të tetorit. Kompanitë e tjera mediatike kanë marrë vendime të ngjashme për shkak të rritjes së rasteve të COVID-19.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…