Komisioni Rregullator i Energjetikës në mledhjen e sotme ka marrë vendim që pas mesnatës të ulen çmimet e derivatëve të naftës, përcjell TV21. Sipas vendimit të fundit të KRRE çmimet e derivateve do të jenë si vijon:

EUROSUPER BS-95 86,5 den/l

EUROSUPER BS-98 88,50 den/l

EURODIESEL 88,00 den/l

Vaji ekstra i lehtë 83,50 den/l

Vendimi për lirimin e çmimeve të derivateve vjen pasi dje Kuvendi votoi ndryshimet lidhore për ulje të TVSH-së dhe akcizës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Skandal në Këshillin e Qytetit të Shkupit: Sllavevski ia merr mikrofonin Arsovskës

Debati i ashpër sot pasdite ka shpërthyer në seancën e jashtëzakonshme të…

Koalicioni Aleanca për Shqiptarët & AlternAtivA: Korrupsioni lulëzon nëpër institucionet e pushtetit

Ky pushtet prodhon më shumë skandale të korrupsionit seç mund t’i ndjekë…

Edhe Policia e Kosovës në kërkim të vëllezërve Avdyli, të akuzuar për vrasjen në Norvegji

Dy vëllezërit kosovarë Valon dhe Visar Avdyli janë duke u kërkuar tash…

Rusia thotë se nuk ka marrëveshje me Turqinë për eksportet e grurit të Ukrainës

Kremlini ka thënë se nuk është arritur asnjë marrëveshje me Turqinë për…

Situata në Ukrainë, OKB-ja mblidhet në 03:00 të mëngjesit

Organizata e Kombeve të Bashkuara ka marrë një vendim pas kërkesës së…