Prej mesnatës çmimi i benzinës do të rritet për 2 denarë, ndërsa çmimi i naftës do të lirohet për gjysmë denari, përcjell TV21. Kjo është vendosur në mbledhjen e sotme të Komisionit Rregullator për Energjetikë.

Çmime sipas vendimit të fundit të KRrE-së:

Benzinë motori – ЕUROSUPER BS – 95 – 90,05 (denarë/litër)
Benzinë motori – ЕUROSUPER BS – 98 – 92,05 (denarë/litër)
Naftë motori – ЕURODIZEL BS (D-Е V) – 89,05 (denarë/litër)
Vaji ekstra i lehtë – 87,5 (denarë/litër)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Venecia i kërkon ndihmë botës pas vërshimeve shkatërruese

Autoritetet lokale të qytetit të famshëm italian, Venecia, kanë kërkuar ndihmë nga…

Bildt: Nëse nuk integrohet Ballkani Perëndimor në BE, “non-papers” dalin në tryezë

Diplomatët evropianë Miroslav Lajçak dhe Carl Bildt thanë se vonesat e BE-së…

Shtëpia e Bardhë ka paralajmëruar Rusinë se do të ketë pasojat nëse vdes Navalny

Shtëpia e Bardhë paralajmëroi se Rusia do të bartte “pasojat” në rast…

Borell të hënën viziton Shkupin

Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Punë të Jashtme dhe Siguri, zëvendëspresidenti…

Prej sot ora policore fillon në ora 16:00 deri deri në 05:00

Ora policore në mbarë vendin, nga sot fillon në ora 16:00 dhe…