Një ngjarje që të trondit u regjistrua në Florida të SHBA-së të martën. Mediat e huaja raportojnë se dy fëmijëve të moshave 12 dhe 14 vjeç kanë vjedhur disa armë në një shtëpi me qëllimin për të sulmuar policinë.

Efektivët u përballën me ta jashtë një shtëpie në Enterprise dhe kamerat e trupit kanë fiksuar gjithçka. Policët detyrohen të qëndrojnë të fshehur pas pemëve, teksa të miturit qëllojnë. Vajza 14-vjeçare u plagos nga oficerët dhe u dërgua në spital, jashtë rrezikut për jetën.

“Fëmijët po dilnin për të vrarë policë”, tha sherifi Mike Chitëood, raporton Reuters.

Kur gjithçka mbaroi, policia sekuestroi një armë, një armë gjahu dhe një AK-47, së bashku me një sasi të madhe municioni brenda shtëpisë ku fëmijët u armatosën.

Kliko

https://metro.co.uk/video/embed/2432697

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…