Një video po qarkullon në rrjetet sociale, ku duket se shqiptarët u japin urdhra grekëve.

Pas publikimit të videos, autoritetet janë tronditur dhe kanë dhënë menjëherë alarmin.

Në video duken dy të rinj shqiptarë, njëri prej tyre me banim në rrugën “5 Maji” në Tiranë, të cilët me sa kuptohet kanë rol drejtues në një repartushtarak.

Pasi përshëndesin shokët e tyre në gjuhën shqipe, ata urdhërojnë ushtarët e tjerë të rreshtuar që të veprojnë sipas udhëzimeve të tyre.

“Skuadra, gati tu! Para marsh“, dëgjohet të thotë njëri prej tyre.

Shtabi i Përgjithshëm i ushtrisë së Greqisë ka nisur një hetim në lidhje me rrethanat e xhirimit të saj dhe nëse në të ka fyrje për Greqinë apo ushtrinë vendase.

Ka me mijëra shqiptarë që përmbushin detyrimin ushtarak në Greqi, si kusht për të marrë nënshtetësinë.

Video-ja e publikuar fillimisht në rrjetin social “Instagram”, si duket nuk u ka pëlqyer grekëve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Në Klinikën Infektive mbi 10 persona të dyshuar me coronavirus, rezultatet dalin sot

Në Klinikën Infektive të Qendrës Klinike Universitare të Kosovës, aktualisht janë mbi…

SHBA e shpalli “non grata” bashkë me familjen/ Sali Berisha sfidon Sekretarin e DASH: Bëj publike faktet!

Pas vendimit të SHBA-së për shpalljen “non grata” të Sali Berishës bashkë…

​Von der Layen: BE-ja duhet të përgatitet për variantin e ri Omicron

Omicron, i cili u zbulua për herë të parë në Afrikën e…

Lavrov flet pas takimit me homologun ukrainas: Dakordësi vetëm për çështjet humanitare

Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov pas takimit që zhvilloi me homologu…

Presidenti i Serbisë me kushtëzim të ri për dialogun, s’do bisedime me Platformën e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, edhe sot ka drejtuar kritika dhe akuza…