Në BFI paska ardhur një letër nga një shoqatë ukrainase në RMV, e cila vlerëson lutjet e të gjithë komuniteteve fetare në RMV, përfshirë këtu edhe lutjet e Shaqir Fetait në xhaminë e Gostivarit sa për ta hequr hipotekën e Ramazanovit që po i rri si duçi mbi qafë.
Në letrën e falënderimit shihet se çfare respekti kanë të huajt për festat fetare islame dhe çfarë “respekti” kanë këta të bashkësisë “fetare” të Shaqir Fetait, të cilët nën efekte të stimulantëve thonë se ukrahinezët ia “uruan Ramazanin e Bajramit” “reist”! Ndërsa shoqata ukrahineze me sinqeritet më të madh uron Bajramin e Ramazanit!

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Pse po krahasohet fitorja e Talibanëve në Kabul me rënien e Saigon?

Ndërsa SHBA vazhdon tërheqjen e saj nga kryeqyteti afgan, mediat sociale janë…

Merkel: Asnjë nga vendet e Ballkanit s’është gati për anëtarësim në BE

Kancelarja gjermane Angela Merkel refuzoi të mërkurën në samitin e Sllovenisë të…

Sapo lind fëmijën, vdes nëna e infektuar me koronavirus, mjekët tronditen dhe përloten

Një nënë vdiq në Spitalin Whitington, në Archway, në Londrën e Veriut,…

“Papa, ti je heretik”, prifti ortodoks në Athinë i bërtet kreut të kishës katolike

Një prift i moshuar ortodoks në Athinë i bërtiti Papa Françeskut, teksa…

Johnson: Veprimet e Rusisë në Ukrainë cilësohen si krime lufte

Kryeministri britanik Boris Johnson, ka thënë sot se veprimet e presidentit rus…