Gëzim Kelmendi

Nëse ish-ministri serb Aleksandër Jabllanoviq është shkarkuar përshkak të ofendimeve ndaj nënave gjakovare (shkarkim i merituar),
duhet shkarkuar edhe kryeministrin Albin Kurti që ky ofendoi familjet shqiptare dhe boshnjake duke e lavdëruar Oliver Ivanoviqin që ishte i dënuar për krime për vrasjen e civilëve shqiptarë dhe boshnjak.

Kësaj i thonë drejtësi.

Por, sikurse në çdo fushë në Kosovë, edhe këtu nuk ka drejtësi.

Mos të harrojmë se para zgjedhjeve disa figura publike kishin keqpërdorur një parim Islam, duke bërë fushatë për Albin Kurtin.

Ata thonin: ” ma i mirë një ateist i drejtë, se sa një musliman i padrejtë “!

I thonin i drejtë dhe parimor, ende pa e provuar udhëheqjen e Albin Kurtit.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0Z8KfDMKPscZU4zrVaJBZYueRMdfvhW83jkKSv3cwBFNDKkhwTc2bYiYtaSgJ1pyZl&id=100044380721415&mibextid=Nif5oz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Aksidenti tragjik, Qeveria shpalli tre ditë zie

Qeveria në seancën e sotme ka marrë vendim që në Republikën e…

Apeli liron nga aktakuza Haki Rugovën, i cili u dënua nga gjykata e shkallës së parë me 1 vit burgim për korrupsion

Gjykata e Apelit e ka liruar nga aktakuza ish-kryetarin e Komunës së…

Osmani takohet me Erdogan dhe Stoltenberg në Forumin Diplomatik në Turqi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani është duke marrë pjesë në Forumin Diplomatik…

Krahina e Preshevës, nga Referendumi më 1992, te regjistrimi masiv më 2022

Shkruan: Refik HASANI Pjesëmarrje masive në procesin e regjistrimin e rregullt të…

Infomax: Kovaçevski kërkon dorëheqjen e Muharremit ose do ta shkarkoj?!

Arafat Muharremi do të shkarkohet nga posti i drejtorit të Policisë Financiare,…