Gjithnjë e më e sigurtë është se, LSDM-ja nuk do të shkojë në zgjedhje të parakohshme, por të dielën në Ohër organet partike  pritet që të vendosin për reformimin e plotë të kabinetit qeveritar, shkruan Civilmedia.mk.

Disa burime brenda partisë social-demokrate, nuk përjashtojnë as mundësinë për dorëheqjen e gjithë ministrave dhe kryeministrit Zoran Zaev. Në këtë mënyrë, koalicioni i krijuar më 27 prill 2017 do të shkonte në histori.

Nëse realizohet një skenarë i tillë, kreu i LSDM-së Zoran Zaev, do të kërkonte mandat të ri nga presidenti Stevo Pendarovski dhe do të fillonte bisedime për krijimin e një koalicioni të ri qeveritar me opozitën shqiptare dhe 8 deputetët e përjashtuar nga VMRO-DPMNE-ja, por pa BDI-në, shkruan portali Civilmedia.mk, transmeton gazeta Lajm

Tekstin e plotë mund ta lexoni në këtë LINK.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Të burgosurit nga Shqipëria ia fusin flakën burgut të Kumanovës

Disa nga të burgosurit që vuajnë dënimin në burgun e Kumanovës, sot…

Ruskoska: Prokuroria po punon në mënyrë aktive për rastin “Perandoria”

Prokuroria për krim të organizuar dhe korrupsion punon në mënyrë aktive në…

Lajm i fundit/ “Komitët” sulmojnë me thika disa kosovarë në Shkup

Pas ndeshjes midis Vardarit dhe Shkëndijës, tifozët Komitët kanë rrahur tre shtetas…

Nelloski: Arrestimet e fundit të ish-funksionarëve të VMRO-së, politike

Anëtari i Komitetit Ekzekutiv të VMRO-DPMNE-së i ftuar sot në emisionin “Rruga…

MPB me detaje për 22- vjeçarin që humbi jetën në burgun e Kumanovës

Në SPB Kumanovë rreth orës 8.20 të ditës së djeshme është denoncuar…