Manchester City e ka siguruar finalen e Ligës së Kampionëve pasi e ka mundur Real Madridin, 4:0.

Ndeshja e parë në “Santiago Bernabeu” kishte përfunduar me rezultat 1:1, ndërkaq Bernardo Silva ishte lojtari që doli më në pah te Qytetarët në ndeshjen e kthimit.

Ai i realizoi dy golat e parë në minutat 23’ dhe 37’, ndërkaq Eder Militao shënoi autogol në minutën e 76-të.

Golin e katërt dhe përfundimtar e shënoi Julian Alvarez në minutën e parë të lojës shtesë.

Në finale e 10 qershorit në Stamboll, City do të ketë punë me Interin që mbrëmë mundi rivalin local, Milanin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

​Formati i ri i Ligës së Kampionëve mund të fillojë më para 2024

Sipas “La Gazzetta dello Sport”, Liga e Kampionëve me formatin e ri…

Stadiumi “974” mbyll dyert, nis çmontimin i impiantit

Një nga stadiumet më të veçanta në Katar ishte padyshim ai “974”.…

Fantastike, Donjeta Sadiku i siguron medalje botërore Kosovës në boks

Donjeta Sadiku ka arritur një sukses të jashtëzakonshëm. Boksierja kosovare ka arritur…

Xhoxhaj mposht Fressin, fiton titullin WBO Inter-Continental

Boksieri prizrenas Armend Xhoxhaj e ka mposhtur gjermanin Roman Fress në duelin…

Anëtari i Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s: Reali, City dhe Chelsea do të përjashtohen nga Liga e Kampionëve të premten

Lajmi për formimin e Superligës Evropiane e ka shokuar botën e futbollit.…