Instituti GAP i ka listuar top 10 kategoritë e produkteve më të eksportuara dhe importuara nga Kosova gjatë vitit 2022.

Gjatë vitit 2022, Kosova ka eksportuar më së shumti dyshekë, vlera e të cilëve arrin 130 milionë euro.

Ndërsa ka importuar më së shumti naftë dhe vajra që arrijnë vlerën prej 687 milionë eurove.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Filipçe: Ipeshkvi ta tërheqë thirrjen për vizita në tempujt, tubimet rrezikojnë shëndetin

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe i bëri thirrje ipeshkvit të Dioqezës së…

Moti ekstrem në Kanada, pas temperaturave të larta nisin zjarret

Kanadaja prej ditësh po përballet me një valë të nxehti. Temperaturat e…

Supremja solli vendim – nuk do të ketë gjykim të ri për Rastin e Kumanovës

Për lëndën “Lagja e Trimave” apo siç njihet edhe si Rasti i…

OSBE: Regjistrimi i popullsisë, i nevojshëm

“Pasi vendi 20 vite nuk ka regjistrim të popullsisë, realizimi i tij…

Kryediplomati ukrainas bën thirrje për embargo globale ndaj naftës ruse

Ministri i Punëve të Jashtme të Ukrainës, Dmytro Kuleba, po i bën…