Autori i sulmit në Teksas i kishte dërguar shokut fotografi të armëve dhe municionit, ishte futur klasë me klasë dhe kishte shtënë mbi nxënësit  

Të paktën 19 nxënës nga mosha 7 deri në 10-vjeç dhe dy…

ShBA-ja pati 199 të shtëna masive që nga fillimi i vitit

Shtetet e Bashkuara të Amerikës që nga fillimi i vitit 2022 ka…

Ukraina do t’pajiset me raketat më të avancuara që nga fillimi i luftës

Ukraina do të pajiset me armatimet më të sofistikuara që nga fillimi…

Masakër në Teksas: Vriten 14 fëmijë dhe një mësues në një shkollë fillore

14 nxënës dhe një mësues u qëlluan për vdekje të martën në…

Gjykata e Ukrainës urdhëron arrestimin e ish-presidentit Viktor Yanukovych, që akuzohet për tradhti dhe afërsinë me Putinin

Gjykata e Ukrainës ka urdhëruar arrestimin e ish-presidentit Viktor Yanukovych, i cili…

Shaqir Fetai Ramazanin e sheh si para

Shaqir Fetai, ky farë halldupi që kohëve të fundit ka nisur të…

Lija e majmunëve, Gjermania merr masa, shumë shpejt rekomandimi për izolim

Pas shfaqjes së rasteve të para të lisë së majmunëve në Gjermani,…

Zelensky thotë se është i gatshëm, që nga sot me rusët të fillojë shkëmbin e ushtarëve të zënë rob  

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky ka thënë se është i gatshëm për shkëmbim…

Kurti edhe sot në Zvicër për Forumin Ekonomik Botëror

Kryeministri i Kosovës,  Albin Kurti ka udhëtuar për në Zvicër për të…