Në objektin hotilerik “Galaksia” në Cari ka pasur një përleshje ku janë përfshirë dy eprorë të lartë të policisë, shkruajnë mediat në gjuhën maqedonase.

Sipas raportimeve, në njërën anë është përfshirë Zv/drejtori i Byrosë për Siguri Publike i shoqëruar nga një person tjetër dhe nga ana tjetër një epror i Njësitit për Punë të Brendshme- Çair.

Për një moment eprori i NPB- Çair, është  sulmuar fizikisht, ndërsa personi që ka qenë duke e shoqëruar Zv/drejtorin e BSP-së, ka nxjerrë armë zjarri dhe ka shtënë në drejtim të eprorit.

Në ato momenti ai ka thirrur zyrtarë policor të cilët janë nisur ta arrestojnë personin i cili ka shtënë me armë zjarri, por zv/drejtori i BSP-së, ka dhënë urdhër që i njëjti të lirohet menjëherë, njoftojnë mediat në gjuhën maqedonase.

Policia ka dalë në vendngjarje dhe po punojnë në zbardhjen e rastit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

MPJ: Shkrimtarit Handke duhet t’i merret çmimi Nobel

Ministria e Punëve të Jashtme ka reaguar pasi që shkrimtari austirak Peter…

Kuleba takohet me Blinkenin, bisedojnë për ndihmën e re amerikane

Ministri i Jashtëm i Ukrainës, Dmytro Kuleba, u takua me sekretarin amerikan…

Ministria britanike e Mbrojtjes: Ushtria ruse dukshëm më e dobët pas sulmeve ndaj Ukrainës

Ministria e Mbrojtjes e Mbretërisë së Bashkuar ka publikuar përditësimin e saj…

Rreth 200 fëmijë janë vrarë në Ukrainë që nga fillimi i pushtimit rus

Që nga fillimi i pushtimit rus, në Ukrainë janë vrarë 200 fëmijë…

Barbadosi bëhet republikë, ndërpret lidhjet perandorake me Britaninë

Mbretëresha Elizabeth do të ketë “një mbretëri” më pak pas kësaj jave,…