Banka Qendrore Ruse ka thënë në një deklaratë që Bursa e Moskës do të vazhdojë të qëndrojë e mbyllur dhe nuk do të hapet për tregti as ditën e sotme.

Bursa nuk është hapur gjatë gjithë javës pasi sanksionet perëndimore u vendosën ndaj Rusisë gjatë fundjavës së shkuar.

Sjellim në vëmendje se Presidenti i SHBA, Joe Biden sanksione të reja ndaj oligarkëve rusë. Mbretëria e Bashkuar sanksionoi gjithashtu dy oligarkë kryesorë me një vlerë të përbashkët prej 19 miliardë dollarësh.

“Ne nuk do të ndalemi këtu. Qëllimi ynë është të gjymtojmë ekonominë ruse”, tha në një deklaratë Sekretarja e Jashtme e Mbretërisë së Bashkuar Liz Truss.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Një ushtar i cili kishte shërbyer në Kosovë, gjendet i vdekur në mënyrë misterioze

Një trup i pajetë i gjetur të dielën në lindje të Belgjikës…

Borrell: Shtetet e BE-së afër marrëveshjes për sanksione të reja ndaj Rusisë

Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, thotë vendet anëtare janë afër për…

Komplekset e tradhëtarit

Shaqir Fetai, vetëm i urryer nga xhematet e vendit, mund të ikë…

Rritet numri i të prekurve nga Koronavirusi në vend, 29 në 24 orët e fundit

Është rritur për 29 numri i të prekurve nga koronavirusi duke çuar…

OBSH: Numri i të infektuarve me coronavirus po bie, por jo edhe i të vdekurve

Organizata Botërore e Shëndetësisë tha të hënën se ndërsa numri i rasteve…