Burra të armatosur hynë në makina në një parking të McDonald’s në Minneapolis, Minesota, në orët e para të 5 dhjetorit.

Rebecca Brannon thotë se ajo e regjistroi incidentin nga brenda makinës së saj disa momente pasi një nga burrat “doli nga askund dhe qëlloi me armë në ajër” përpara saj, përcjell Telegrafi.

“Unë pashë ndërsa atij dhe miqve të tij iu deshën rreth 15 minuta duke depërtuar/ndezur dy makina. Një person i dytë kishte gjithashtu një armë. Policia nuk u shfaq kurrë – ata më pas u larguan me dy makinat, i njëjti djalosh qëlloi përsëri armën e tij jashtë dritares së pasagjerit”, shkroi Brannon në Twitter.

“Duhet të shtoj – ata djem padyshim që më panë, por unë bëra sikur nuk pashë dhe bëra sikur haja”. /Telegrafi/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…