Armando Broja do të largohet nga Chelsea gjatë afatit kalimtar veror, pasi nuk bën pjesë në planet e klubit londinez.

Në fakt sulmuesi shqiptar ka kontratë afatgjate me Chelsean, por trajneri Mauricio Pochettino nuk e ka marrë fare me vete në turneun e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, pasi argjentinasi nuk llogarit në shërbimet e tij.

West Ham United është skuadra më e interesuar për transferimin e shqiptarit dhe pas largimit të Gianluca Scamaccas tani londinezët do të futen në ofensivë për Brojën.

‘The Guardian’ ka raportuar se brenda kësaj jave ‘Çekanët’ do të dërgojnë një ofertë që e kap shifrën e 30 milionë funteve për Brojën, shumë që pritet ta kënaq Chelsean.

Lëndimi i Christopher Nkunku ka ndërlikuar pak gjërat dhe Chelsea nuk do të ngutet për të pranuar ofertën nga West Ham, pasi qëllimi është të nënshkruajnë edhe me një tjetër sulmues pastaj do ta lejojnë largimin e Brojës.

Gjithsesi sulmuesi shqiptar është i etur për të luajtur pasi vjen pas një kohe të gjatë lëndimi dhe dëshiron të ketë minuta të plota.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Rashica kërkon fitoren në Greqi: Është ndeshja e fundit për qershor, mund të përcaktojë gjithçka

Sulmuesi anësor, Milot Rashica ka folur në konferencë për media para ndeshjes…

Operacioni fshesa te Real Madridi, këta janë pesë lojtarët e parë që do të largohen

Shumë ndryshime pritet të ketë te Real Madridi për edicionin e ardhshëm,…

Finalja e Copa del Rey: Barcelona-Atletik Bilbao

Sonte në orën 21:30 do të zhvillohet finalja e Kupës së Mbretit…

Bayern Munich-Man City, publikohen formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Bayern Munichut dhe Manchester Cityt.…

Fiton Roma e Manchesteri, zhgënjen Arsenali

Janë përmbyllur takimet e para të Europa League ku kanë fituar Roma,…