Ministria e Mbrojtjes së Britanisë së Madhe ka deklaruar se disa njësi të ushtrisë ruse kanë shkuar në Bjellorusi për t’u riorganizuar dhe për t’i rifurnizuar.

Në njoftim thuhet se kjo është një shenjë treguese për vështirësitë logjistike që i ka Rusia në Ukrainë.

“Rusia ka të ngjarë të vazhdojë të kompensojë aftësinë e saj të reduktuar të manovrimit tokësor përmes sulmeve masive të artilerisë dhe raketave”, thuhet në njoftim, shkruan BBC.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

152 raste të reja me COVID-19 dhe dy viktima në 24 orët e fundit

152 (9%) raste të reja me virus korona kanë rezultuar nga 1630…

Panovski: Maqedonia e Veriut është larg listës së kuqe, kritike do të jetë pjesa e dytë e muajit gusht

Përkundër faktit se numri i të infektuarve me coronavirus po rritet nga…

Kontroll në Saraj të Shkupit, gjenden drogë dhe municion

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se Departamenti për polici kriminalistike në…

G20 nis me thirrjen për më shumë vaksina për vendet e varfra

Kryeministri italian Mario Draghi bëri thirrje për bashkëpunim shumëpalesh Liderët e njëzet…

Kosova nuk figuron në listën e Ministrisë së Shëndetësisë të Maqedonisë sa i përket testeve për Kovid-19

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë së Veriut ka publikuar një tabelë lidhur…