Mbretëria e Bashkuar do të bëjë thirrje për sanksione më të ashpra kundër Rusisë

Kjo është bërë e ditur nga zyra e jashtme e këtij shteti, raporton Sky News.

Sektretarja e Jashtme e Britanisë, Liz Truss do të udhëtojë në Poloni për të kërkuar veprime më të ashpra kundër agresionit rus.

“Putin ende nuk ka treguar se është serioz për diplomacinë. Një qasje e ashpër nga Britania dhe aleatët tanë është jetike për të forcuar dorën e Ukrainës në negociata. Ne do të bëjmë më shumë për të rritur presionin ndaj Rusisë dhe do të vazhdojmë t’i shtyjmë të tjerët të bëjnë më shumë”, ka thënë ajo.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

Zvicra tani teston vetëm pacientët me rrezik të lartë

Autoritetet shëndetësore në Zvicër kanë vendosur të kufizojnë testet e koronavirusit tek…

Messi është pranë largimit sensacional nga Barca, por cilat janë pengesat dhe si mund të ndodhë transferimi eventual

Vendimi i Lionel Messit për t’u larguar këtë verë nga Barcelona e…

OVL-UÇK e Hasit demanton pretendimet se ka pasur baza në Shqipëri

Arrestimet e ish-udhëheqësve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës nga Gjykata Speciale, i…

Maskat standard i jetës së përditshme në Gjermani?

Sipas një studimi të fundit frika nga infeksioni me virusin Corona në…

Blinken: Putin përpiqet të shtrembërojë historinë për të justifikuar luftën

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka thënë se presidenti i Rusisë,…