Një tjetër video është bërë publike nga skandali seksual i ish-kryebashkiakut të Kukësit Safet Gjici, ku tregon se nuk ka qenë vetëm një marrëdhënie intime mes tyre, por një korrupsion i pastër financiar. Në video vajza dëgjohet teksa i kërkon një vend pune në bashki, por edhe ta ndihmojë për një projekt për qentë.


Biseda;

Vajza: Do më ndihmosh të bëj një rrethim për qentë apo jo? Na sajo ndonjë punë këtu re, të vij të marr një shtëpi me qira. Kam dy shkolla. Shteti do më paguajë, sdo më paguash ti.

Gjici: Për qentë?

Vajza: Po.

Gjici: Do ta thërras unë këtë që merret me punët e qenve, se letrat duhen kaluar me vendim këshilli.

Vajza: Kam gjetur gjithë atë tokë. 400 mijë lekë të vjetra shkonte thurja.

Gjici: Nuk është problemi aty. Ne duhet ta bëjmë të gjithë procedurën që të gjithë qentë e rrugës ti marrim këtu, ti çojmë atje. Sa shkon, si shkon, situacioni, preventivi.

Vajza: I kam me projekt të tëra.

Gjici: Do ta thërras unë këtë dhe shko ti atje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

Danimarka i jep fund shumicës së kufizimeve të vendosura për shkak të COVID-19, ndërsa fqinji i saj Suedia i zgjeron kufizimet

Qeveria e Danimarkës tha të mërkurën se do të heqë shumicën e…

Ndalimi i fluturimeve nga BE, avioni rus devijim 15 mijë km për të marrë diplomatët rusë të dëbuar nga Greqia e Spanja

Një aeroplan i dërguar nga Moska për të marrë diplomatët rusë të…

Mbi 33 mijë raste aktive me Covid-19 në Kosovë

33 mijë e 952 raste aktive me COVID-19 janë aktualisht në Kosovë.…

Kriza e refugjatëve në Greqi, situata po përshkallëzohet

Që kur Presidenti turk Erdogan hapi kufijtë për refugjatët sirianë, situata në…

Shefi i NATO-s: Bakhmuti mund të bie për pak ditë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka komentuar në konferencën për…