Kryediplomati i Bashkimit Evropian, Josep Borrell, thotë vendet anëtare janë afër për të rënë dakord rreth paketës së re të propozuar të sanksioneve ndaj Rusisë.

Kjo paketë përfshinë një embargo të naftës mes sanksionesh, shkuar Aljazeera, transmeton Klankosova.tv.

“Shpresoj që ata të arrijnë një marrëveshje. Ata janë pothuajse aty. Dhe ne kemi nevojë për këtë marrëveshje sepse ne duhet të shtyjmë akoma më shumë presionin tonë ekonomik dhe financiar ndaj Rusisë, “tha Borrell në një ngjarje në Itali.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

You May Also Like

“Shqipëria të ndahet nga Maqedonia e Veriut”

Ministri gjerman i Shtetit për Europën, Michael Roth ka bërë thirrje që…

Covid-19, dy viktima dhe 49 raste të reja në Maqedoni

Alsat mëson se gjatë 24 orëve të fundit prej 586 testeve të…

Kim Jong-Un ka vdekur? Tashmë e thonë edhe mediat kineze

Janë gjithmonë e më të shumta, dhe nga burime të ndryshme, zërat…

Serbia si Rusia feston 9 majin me avionët ushtarakë

Serbia ashtu si Rusia do ta shënojë 9 majin si Ditë të…

Gjobiten 63 automjete që kryejnë transport publik

Gjatë ditës së djeshme nga ora 08:00 deri në orën 11:00, Ministria…