Gazetarja e CNN e ka pyetur kryeministrin britanik Boris Johnson në Cornwall në Samitin e G7-ës, nëse mendon që presidenti rus Vladimir Putin është “vrasës”.

“Mendoj që presidenti Putin ka bërë gjëra dhe jam i sigurt që ka miratuar helmimin në Solsberry, që ka çuar në vdekjen e Skripalit”, ka deklaruar Johnson.

“E keni parë se çfarë ka ndodhur me kundërshtarin Alexei Navalny, i cili është në burg me akuza të trilluara”, ka shtuar kryeministri britanik.

Johnson konsideron që presidenti amerikan që do të takohet më 16 qershor me homologun rus në Gjenevë, do t’i dëgjojë Putini “porosi të ashpra”.

“E përkrahi plotësisht. Edhe unë kam bërë të njëjtën gjë, kur për herë të fundit jam takuar me zotëri Putinin”, ka shtuar Johnson.

https://youtube.com/watch?v=Q8Sg48fRQs4%3Ffeature%3Doembed
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You May Also Like

“Mosparaqitja e Ahmetit dhe Grubit si dëshmitarë, vulosi dënimet e përjetshme për herë të dytë”

Gjykata e Apelit në Shkup sot ka konfirmuar vendimin e Gjykatës Themelore…

Bugajski: Nëse rishikohen territoret në Kosovë, shqiptarët e Maqedonisë mund të kërkojnë bashkim me Shqipërinë

Ndërsa pandemia e koronavirusit shqetëson Uashingtonin, administrata e Trump pa dashje po…

Kurti i publikon me emra e foto: Vrasja e Aganit u urdhërua nga këta dy persona

Faton Kurti, kryetar i Republikanëve të Kosovës, ka thënë se vrasja e…

Hallaçi: Kërkoj zbardhjen e rastit të Kumanovës

Ju bejë Apel te gjithë Shqiptarve mbarë kombëtarë për hirë se vertetës…

Avokatja e Grupit të Kumanovës: Qeveria e Albin Kurtit do t’i lirojë djemtë tanë!

Kërkesa për hetim ndërkombëtar të rastit të Lagjes së Trimave të Kumanovës…